Go Bottom
  • Witaj Gość

Autor Wątek: Ambasada Sarmacji  (Przeczytany 3787 razy)

25 Lipiec, 2022, godz.19:40:47
Odpowiedź #60

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Ciekawa inicjatywa, ale nie mam czasu, chęci, ani konta w Sarmacji...
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
13 Sierpień, 2022, godz.18:56:58
Odpowiedź #61

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Szkoda, że żaden ambasador ani dyplomata lub minister spraw zagranicznych nie pofatygował się do nas....

Cytuj
Wasza Cesarska Mość,
Drodzy Niemcy,


20 lipca Jego Książęca Mość dokonał zmiany na Dworze Książęcym, odwołując Prześwietną Hrabinę Marcjan-Chojnacką i powołując na jej miejsce Wicehrabinę Windsachen, dotychczasową MSW oraz Podkanclerz. Wielmożna pełniła funkcje rządowe, nieprzerwanie od 23 listopada 2021.

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian ogłosił zaręczyny z Hrabiną Marcjan-Chojnacką. Dalsze komunikaty będą w tej sprawie ogłaszane.

W Hasselandzie rozpoczął się okres aktywności legislacyjnej. Między innymi usunięto medal sportowy oraz zaczęto debatować nad orderami czy narodową rośliną.

Kościół Sarmacki poszerzył się o kolejną jednostkę administracyjną, ustanawiając Parafię św. Jerzego w Everrun.

Działalność zaczęła również Agencja Reklamowo-Kreatywna "Adverta", która oferuje wykonanie grafik, stron internetowych, filmy czy copywriting.

Sierpniowe wybory czyli przedostanie w 2022 się zakończyły. Odnotowano najniższą w ostatnich czasach frekwencję (57%) oraz najwięcej głosów pustych (5 wyborców). Spośród 8 kandydatur na zwycięskie pięć miejsc wybrano:

Orjona markiza Surmę,
Severina wicehrabię le Droit,
Krzysztofa wicehrabię Windsora-Windsachena,
Santiago Vilarte diuka von Hippogriffa,
Antoniego Kacpra markiza Burbon-Contiego

Do Sejmu zaś nie dostali się:

Xavier kawaler von Hippogriff,
Stanisław baron Wieniawa,
Bazyli Izaak kawaler von Hohenburg M-C

Oznacza to, że obecna Rada Ministrów posiada większość w Sejmie.

Ogłoszono wznowienie inicjatywy JKW Ivo Hugona pt. Tydzień z lennem.

Turniej Rycerski w Everrun!
Ogłoszono oraz wytłumaczono zasady rozgrywki! Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia wątku. Do zobaczenia na polach Everrun już 15 sierpnia o godzinie 20:00! (Sarmacki Discord #sarmacki-multiplayer).
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
13 Sierpień, 2022, godz.19:42:11
Odpowiedź #62

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Tak to duża szkoda, ale Ambasadora odwołali, a teraz nie ma osoby która by mogła do nas przyjechać.
Proszę podziękować za te informacje
Zapisane
13 Sierpień, 2022, godz.21:27:14
Odpowiedź #63

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Tak to duża szkoda, ale Ambasadora odwołali, a teraz nie ma osoby która by mogła do nas przyjechać.
Proszę podziękować za te informacje
Samemu pozyskałem te informacje, fatygując usłużnego aby rozejrzał się po ambasadach w innych krajach.  ;D ;)

Nawet jak nie mają wolnych dyplomatów, ani osób chętnych, to mogliby wysłać Ministra Spraw Zagranicznych. To nic wielkiego, raptem jeden post przekopiować i wkleić. A od razu lepiej to wygląda, niż kiedy my sami bierzemy i kopiujemy posty z innych ambasad w innych krajach. Przez to czuję się (jako kraj) pomijany, tak zmarginalizowany, np. przez te platformy i inne przeróżne leockie aplikacje itd. To nie służy naszym interesom, oraz nie służy naszej dyplomacji, naszej pozycji pośród państw polskiego mikroświata itd. Należy coś z tym zrobić, (np. przenieść się na własną domenę, na nowe forum PHPBB) aby nie zostać wyalienowanym, porzuconym, zapomnianym, samotnym pośród tylu państw.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
21 Sierpień, 2022, godz.15:40:48
Odpowiedź #64

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Ukazało się to na forum Edelweiss. Myślę, że sprawa ciekawa, warta naszej uwagi. Myślę, że albo przyszły ambasador, albo Minister Spraw Zagranicznych Cesarstwa Niemieckiego, albo taki poseł nadzwyczajny jak ja czy Król Karol Wettyn powinniśmy być zwolnieni z podatków.  :)
Cytat: Joachim Cargalho
Wrzucam tutaj, bo to sprawa dosyć ważna i chyba ostatni moment na to, żeby próbować coś zmienić. Sarmacja przepycha projekt dotyczący finansów publicznych, w których oczywiście ważną rolę pełnią podatki.
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1030&p=371745#p371745

A w nich informacje:

Cytuj
Dla szybkiego przypomnienia — proponuję wprowadzić trzy klarowne podatki: książęcy (bez zmian, 1000 lt raz w miesiącu), dzienny (pobierany codziennie od środków zgromadzonych na koncie, ustalany przez Radę Ministrów w wysokości w zakresie 0,01% - 0,9% środków zgromadzonych na rachunku bankowym, z uwzględnieniem że osoby aktywne są zwolnione z płacenia podatku, a osoby wykazujące jakąkolwiek aktywność (0,5-19,5 pkt aktywności) płacą połowę wysokości podatku) oraz podatki prowincjonalne: lokalny (w wysokości 5-200 lt ustalany przez prowincję) oraz od zakupu posiłku w kantynie oraz tantiem (na zasadach jak dotychczas).

Czy jako goście zagraniczni/pracownicy placówek dyplomatycznych nie powinniśmy być zwolnieni od tych przepisów? Przecież nie podlegamy Księciu, ie powinno na ans wymuszać się aktywności większej niż incydentalnej, a podatki prowincjonalne... czy będą pobierane przez wzgląd na miejscowość, jaką należało wybrać podczas rejestracji?

I tak krok po kroku będziemy obrabiani z naszych ciężko zarabianych pieniędzy, które przecież i tak oddajemy prędzej czy później. Chociażby na ostatniej loterii państwowej.

Uważam, że jeśli nie zostanie taka poprawka naniesiona w ustawie, należy renegocjować nasz traktat!

Jeśli zaś idzie ogólnie o sarmacją dyplomację, to ciągle prowadzony jest nabór do służby dyplomatycznej jednak zainteresowanie tym jest małe. Może będzie jedna lub dwie osoby, jednak czy pójdą one do nas tego nie wiem...
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
23 Sierpień, 2022, godz.15:48:52
Odpowiedź #65

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Moi drodzy nikt nie zareagował, ani nie odpowiedział na mój post. Czy mam rozumieć, że akceptujemy zmiany jakie będą w Sarmacji i nie dołączamy do dyskusji.?
Społeczeństwo Edelweiss nie popiera ich.
Ja również uważam, że ambasadorowie, czy personel dyplomatyczny, a i nawet zwykli goście zagraniczni, którzy nie są poddanymi Księcia Sarmackiego i nie są obywatelami sarmacji nie powinni płacić podatków takich jak sarmaci. W końcu to wynika chyba z tradycji, a także umów międzynarodowych jak np. Traktat o uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
23 Sierpień, 2022, godz.18:06:22
Odpowiedź #66

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Wg mnie to jest mieszanie się do polityki wewnętrznej państwa. Możemy tylko wpisać w porozumieniu dwustronny, że obywatee Cesarstwa nie płacą lub ,e dyplomaci Cesarstwa nie płacą
Zapisane
24 Sierpień, 2022, godz.02:17:39
Odpowiedź #67

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Wg mnie to jest mieszanie się do polityki wewnętrznej państwa. Możemy tylko wpisać w porozumieniu dwustronny, że obywatee Cesarstwa nie płacą lub ,e dyplomaci Cesarstwa nie płacą
Jak widać. Edelweiss i Sarmacja chyba mają to wpisane a i tak podczas rozmowy  wydaje mi się że sarmaci w ogóle o tym nie wspomnieli i wydaje mi się że  jeśli to wejdzie w życie, to będzie trzeba stosować specjalne listy do księcia i rady ministrów  w celu uzyskania możliwości zwolnienia z płacenia podatków, bo w przeciwnym razie nawet ambasador będzie musiał płacić podatki i opłaty tak jak każdy inny zwykły obywatel sarmacki.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
24 Sierpień, 2022, godz.07:47:25
Odpowiedź #68

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Albo wprowadzimy taki sam przepis u nas w stosunku do Sarmacki, albo zamkniemy ambasadę
Zapisane
24 Sierpień, 2022, godz.08:32:50
Odpowiedź #69

Fatima Popow-Chojnacka

  • Gość Zagraniczny
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Nie mamy takich przepisów w umowach międzynarodowych  więc dementuję. :)
Zapisane
24 Sierpień, 2022, godz.08:47:45
Odpowiedź #70

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Rozumiem, że nie mam przepisów aby opodatkowywać ambasady.
Zapisane
25 Sierpień, 2022, godz.11:24:42
Odpowiedź #71

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
25 Sierpień, 2022, godz.15:48:32
Odpowiedź #72

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Rozumiem, że Wasza Książęca Mość stanie na czele delegacji Cesarstwa
Zapisane
25 Sierpień, 2022, godz.17:23:08
Odpowiedź #73

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Rozumiem, że Wasza Książęca Mość stanie na czele delegacji Cesarstwa
Najprawdopodobniej... tak ale jeszcze nie wiem. Decyzja należy do Cesarza.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
25 Sierpień, 2022, godz.20:33:48
Odpowiedź #74

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Ja jestem ZA
Zapisane

 


18 Maj, 2024, godz.19:51:01 Top
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
anges wojownicy-nocy nowewienislawowo bratnica for-the-win