Go Bottom
  • Witaj Gość

Autor Wątek: Biografia Rodziny Królewskiej  (Przeczytany 1657 razy)

20 Czerwiec, 2022, godz.21:02:24
Odpowiedź #30

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Postaram się zrobić drzewo genealogiczne Wittelsbachów. Ja zaś jestem synem Króla Bawarii Ludwika I i królowy Anny Wettyn, a wnukiem Maksymilian II Józefa, czyli z Maximilianem jestem bratankiem.
Coś mi się tu nie zgadza. Ma czcigodny zbyt wielu rodziców....  ;D ;) :-\

Czuję się jakbym oglądała Sekrety rodziny, autentycznie.

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
20 Czerwiec, 2022, godz.21:09:48
Odpowiedź #31

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Postaram się zrobić drzewo genealogiczne Wittelsbachów. Ja zaś jestem synem Króla Bawarii Ludwika I i królowy Anny Wettyn, a wnukiem Maksymilian II Józefa, czyli z Maximilianem jestem bratankiem.
Coś mi się tu nie zgadza. Ma czcigodny zbyt wielu rodziców....  ;D ;) :-\

Czuję się jakbym oglądała Sekrety rodziny, autentycznie.
Karl chyba za bardzo wczuł się w niemieckie rody, albo Habsburgów, bo ciągle zmienia rodziny, zmienia nazwiska, zmienia tytuły, zmienia małżonki. Koligacje sie ciągle mieszają, zmieniają i trudno jest za nim trafić...  ;D ;D
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
20 Czerwiec, 2022, godz.21:14:17
Odpowiedź #32

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Powinien wrócić do nazwiska Dostojewski po pierwszym ojcu. Dostojewski - toż to dopiero nazwisko, bo od carów się wywodzi brodyjskich.  ;D

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
20 Czerwiec, 2022, godz.21:16:14
Odpowiedź #33

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Powinien wrócić do nazwiska Dostojewski po pierwszym ojcu. Dostojewski - toż to dopiero nazwisko, bo od carów się wywodzi brodyjskich.  ;D
O tym czy może używać nazwiska rodu Wittelsbachów, oraz czy jest skoligacony, spowinowacony, spokrewniony z Wittelsbachami powinien zadecydować Sąd Bawarski, lub przyszły Król Bawarii.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
20 Czerwiec, 2022, godz.21:17:21
Odpowiedź #34

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.11:51:10
Odpowiedź #35

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Postanowiłem się też zabawić w genealogię. Zobaczymy jakie mnie powiązania wyjdą.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.12:42:39
Odpowiedź #36

Karl Friedrich von Wittelsbach

  • Obywatel
  • Wiadomości: 431
    • Zobacz profil
Ja jestem w trakcie opracowywania drzewa Wittelsbachów.
JKW Karl Friedrich von Wittelsbach  
Król Senior Bawarii
Książę Lippe
Feldmarschall Wojsk Lądowych Armii Cesarstwa Niemieckiego
Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.12:57:02
Odpowiedź #37

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Gdybym poznał rodziców albo innych członków rodu Wettinów związanych z Królem Karlem, to na pewno mógłbym określić jak daleko związani jesteśmy więzami rodzinnymi
A więc śpieszę z odpowiedzią.
 Po mieczu moją babką jest Amalia Augusta von Wittelsbach, córka Maksymiliana I Józefa i Karoliny Badeńskiej, córki Karola Ludwika Badeńskiego, czyli jak się nie mylę pradziadka Waszej Wielkoksiążęcej Mości.
Po kądzieli moją babką jest Ludwika von Baden, prawnuczka tegoż Karola Ludwika i córka wielkiego księcia Karola Ludwika Fryderyka.
A teraz: Kto zgadnie czyim synem jestem? ;D
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.13:41:58
Odpowiedź #38

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Postanowiłem się też zabawić w genealogię. Zobaczymy jakie mnie powiązania wyjdą.
Powodzenia.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.14:58:58
Odpowiedź #39

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
A dziękuję, Kuzynie. Jak będę miał czas to spróbuję pogrzebać dalej. Szczególnie szukając Hohenzollernów. :D
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.17:26:01
Odpowiedź #40

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
A teraz: Kto zgadnie czyim synem jestem? ;D
Czyżby Króla Alberta von Wettyna?

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.17:32:45
Odpowiedź #41

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Tak. Przyjąłem jednak osobiście iż ok. 1860 wybuchło coś w rodzaju II Wiosny Ludów z której Niemcy podniosły się dopiero ostatecznie w momencie rozpoczęcia historii wirtualnej (co Państwo myślą  o takim "micie przedwirtualnym) wiec mój ojciec nie zdążył zostać królem.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.20:07:16
Odpowiedź #42

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Podziwiam Państwa, że tak dobrze znacie genealogię
Brawo
Zapisane
21 Czerwiec, 2022, godz.20:11:51
Odpowiedź #43

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
24 Czerwiec, 2022, godz.22:57:12
Odpowiedź #44

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
A więc ultra dziwnym sposobem doszłam do tego, że nasz Cesarz jest moim Wujem wujecznym (takie masło maślane bo od strony mojej matki). A więc tłumaczę. Ostrzegam, że jest dziwnie.
Wraz z cesarzem mamy wspólnych pradziadków - Zofię Dorotę Wirtemberską i Pawła Romanowa. Ich syn Mikołaj I to mój dziadek, a jego siostra Maria Pawłowna to babka naszego Cesarza. (ze strony matki) Natomiast moją babką (żoną Mikołaja) jest siostra Wilhelma I - ojca naszego cesarza. Więc standardowo (jak na te czasy przystało) wszystko zostało w rodzinie.

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane

 


19 Maj, 2024, godz.01:01:24 Top
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
bratnica tarot for-the-win anges nowewienislawowo