Go Bottom
  • Witaj Gość

Autor Wątek: Z życia dworu królewskiego  (Przeczytany 1504 razy)

16 Wrzesień, 2022, godz.10:08:13
Odpowiedź #30

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Ja proponuję, aby dotrwać do 1900 miesiącami, a potem iść dzień za dniem lub 1stycznia 2023 u nas będzie 1 stycznia 1900
Rok 1900 byłby nieco ograniczający narracyjnie. Jeśli już mielibyśmy coś przyjmować na stałe to gdzieś od 1914 ze względu na rozwój technologiczny.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
16 Wrzesień, 2022, godz.17:28:23
Odpowiedź #31

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Jak się uda.
To nie jest złośliwa odpowiedź
Zapisane
16 Wrzesień, 2022, godz.18:15:24
Odpowiedź #32

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Ja proponuję, aby dotrwać do 1900 miesiącami, a potem iść dzień za dniem lub 1stycznia 2023 u nas będzie 1 stycznia 1900
A nie lepiej wtedy juz iść tak jak zwykle sie przyjmuje czyli że data dzienna, miesięczna i roczna jest taka sama, z tym, że jeśli państwo jest historyczne to wtedy np.  data jest (na następny rok nasz realny kalendarzowy) 2024 rok, dla państw współczesnych, 1924 rok dla państw historycznych, które odzwierciedlają i nawiązują do XX wieku, 1824 dla państw z XIX wieku, 1724, dla tych z XVIII, oraz 1624 dla tych z XVII. Raczej najpowszechniejsze okresy to średniowiecze, albo nowożytność, tutaj np. XVII wiek, albo już później czyli raczej XIX wiek, lub XX. Dlatego niech od następnego roku, od nowego forum będzie u nas kalendarz z XX wieku, z rokiem 1924. Wtedy będziemy mogli mieć ten sam czas, co za tym idzie będziemy na podobnym poziomie rozwoju co inne kraje nawiązujące do realiów z XX wieku. Wśród nich, najpoważniejszymi kandydatami, byłyby Edelweiss, MAW, czy też inne kraje. Poza tym im bardziej nowocześni jesteśmy tym na wiele więcej możemy sobie pozwolić. A czas już nie będzie szedł tak szybko do przodu, dlatego jeśli byśmy chcieli mieć coś nowego, to trzeba by nadginać rzeczywistość, oraz zmieniać historię. Ustawienie podobnego kalendarza do innych krajów daje nam wiele możliwości, wiele plusów i ułatwia nam wiele spraw.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
16 Wrzesień, 2022, godz.18:18:33
Odpowiedź #33

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
A na kiedy jest planowane jest otwarcie nowego forum?
Nie jest to określone. Jednak wczoraj porozumiałem się z Cesarzem w kilku sprawach, a poza tym napisałem do Czcigodnego Namiestnika Helwetyka, oraz innych dobrych informatyków w sprawie tego co robić. Uzyskałem kilka potrzebnych informacji. Praktycznie jeśli byśmy wykupili potrzebne nam rzeczy czyli domenę i Hosting, to już w ten Weekend forum mogłoby powstawać. Pozostaje sprawa finansowa, aby tylko wykupić. Dziś właśnie w tej chwili mam zamiar założyć konto na stronie SeoHost.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
16 Wrzesień, 2022, godz.19:50:30
Odpowiedź #34

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Ja osobiście nie chce przeskoczyć najpiękniejszego okresu Cesarstwa 1900 - 1914
Zapisane
16 Wrzesień, 2022, godz.20:10:14
Odpowiedź #35

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Ja osobiście nie chce przeskoczyć najpiękniejszego okresu Cesarstwa 1900 - 1914
Niezbyt rozumiem. Jeśli mógłby Cesarz rozwinąć swoją myśl...
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
17 Wrzesień, 2022, godz.12:19:32
Odpowiedź #36

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Ja popieram pomysł Wielkiego Księcia. Bardzo dobrze go uargumentował i wyjaśnił wszystko.
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
17 Wrzesień, 2022, godz.12:34:11
Odpowiedź #37

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Ja popieram pomysł Wielkiego Księcia. Bardzo dobrze go uargumentował i wyjaśnił wszystko.
Dziękuję. :)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
17 Wrzesień, 2022, godz.22:59:02
Odpowiedź #38

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Uważam, że okres 1900 - 1914 był najpiękniejszym okresem Europy
Zapisane
17 Wrzesień, 2022, godz.23:19:33
Odpowiedź #39

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
26 Wrzesień, 2022, godz.19:00:22
Odpowiedź #40

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Dwór Królewski informuje, iż ceremonia przyjęcia sakramentu chrztu świętego Księcia Karola Aleksandra i Księżniczki Olgi Aleksandry odbędzie się 20 listopada 1888 roku. (27.09.2022)

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
26 Wrzesień, 2022, godz.19:43:02
Odpowiedź #41

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Stroje były piękne, zachowanie o wiele leprze niż teraz, większą część osób miała swój honor itp
Zapisane
30 Wrzesień, 2022, godz.11:24:50
Odpowiedź #42

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Wasza Królewska Mość, serdecznie gratuluję :)
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane

 


27 Kwiecień, 2024, godz.11:59:30 Top
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
rycerze-erathii poszukiwacze minecraft garage rrp307