Go Bottom
  • Witaj Gość

Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 528 razy)

01 Luty, 2022, godz.22:20:46

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Na lotnisku w Berlinie wylądował samolot. Wysiadł z niego mężczyzna w średnim wieku; koło 30, ubrany w piękny czarny frak oraz cylinder na głowie i monokl na oku.
Po opłaceniu koniecznych opłat skierował się w stronę miasta, gdzie miał już kilka umówionych spotkań z kilkoma ważnymi osobistościami berlińskiej elity...

- Kim jest ten Pan ? - zapytał mały chłopiec swojego ojca zamawiającego właśnie lot samolotem.
- Nie wiem Andreasie. Może jakiś przedsiębiorca, kupiec, polityk albo oficer. Skąd mam to wiedzieć ?
- Zapytaj go..
- Nie mamy czasu. Spóźnimy się na samolot. Poza tym to jego sprawa czym się zajmuje, bądź będzie zajmował. - spuentował ojciec i biorąc bilety w dłoń, a syna za dłoń pomaszerował w kierunku płyty lotniska.





Takim narracyjnym wstępem niczym z jakiegoś opowiadania lub książki chciałbym powitać wszystkich serdecznie.
Uprzedzając pytania jeszcze nie wiem czym dokładnie będę chciał się zająć, jednak to się okaże. Wpierw chciałbym wdrożyć się nieco w to państwo, poznać je lepiej oraz nauczyć się paru rzeczy. :)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
01 Luty, 2022, godz.22:42:51
Odpowiedź #1

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Witam serdecznie w Cesarstwie Niemieckim!
Bardzo ciekawy wstęp. Chociaż w czasach nam współczesnych w Cesarstwie (1880) nie zbyt mamy lotniska i samolotów. Z tego co kojarzę to pierwszy samolot silnikowy pojawił się jakoś po 1900 r. (Wyszłam tu na jakąś wredną czepialska za co przepraszam), mimo to jeszcze raz witam w Cesarstwie Niemieckim. I zachęcam początkowo do złożenia wniosku o obywatelstwo. Potem już droga do kariery stoi otworem. Gorąco zapraszam do zwiedzenia Wirtembergii. Jeżeli ma Pan jakieś pytania chętnie udzielę pomocy.

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
01 Luty, 2022, godz.22:46:02
Odpowiedź #2

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Serdecznie witam w Cesarstwie. Zapraszam do Berlina, a potem proponuje zwiedzić całe Cesarstwo.
Są u nas różne drogi rozwoju  np wojsko , dyplomacja przemysł ziemiaństwo lub wszystko po trochu.
Zapisane
03 Luty, 2022, godz.10:24:04
Odpowiedź #3

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Dziękuję za powitanie. Również jeszcze raz wszystkich witam. :)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
03 Luty, 2022, godz.12:56:26
Odpowiedź #4

Karl Friedrich von Wittelsbach

  • Obywatel
  • Wiadomości: 431
    • Zobacz profil
Witaj, zapraszam do Królestwa Bawarii.
JKW Karl Friedrich von Wittelsbach  
Król Senior Bawarii
Książę Lippe
Feldmarschall Wojsk Lądowych Armii Cesarstwa Niemieckiego
Zapisane
03 Luty, 2022, godz.23:08:43
Odpowiedź #5

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Witam. Chętni pojadę i pozwiedzam. :)
Proszę tylko podać jakiś termin wolny, zaprosić i przyjadę. :)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
05 Luty, 2022, godz.08:27:34
Odpowiedź #6

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Witam i ja, choć trochę spóźniony, ale to skutek strasznej choroby: realiozy.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
05 Luty, 2022, godz.18:07:57
Odpowiedź #7

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Witam i ja, choć trochę spóźniony, ale to skutek strasznej choroby: realiozy.
Dziękuję za powitanie. Miło mi poznać. :)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane

 


29 Kwiecień, 2024, godz.04:59:28 Top
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
bezludna-wyspa slimrpg silverstar colorfulworld napromieniowani