Go Bottom
  • Witaj Gość

Autor Wątek: Z życia dworu królewskiego  (Przeczytany 1526 razy)

11 Wrzesień, 2022, godz.17:48:09
Odpowiedź #15

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Przez ostatnie miesiące Jej Królewska Mość nie pojawiała się publicznie. Oficjalną przyczyną nieobecności miała być ciężka realioza. Oprócz małżonka i najbliższych współpracowników nikt nie znał realnej przyczyny absencji królowej. Dziś jednak Herold Królewski rozgłosił wieść o narodzinach Księcia i Księżniczki - pierworodnych dzieci pary królewskiej.

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
11 Wrzesień, 2022, godz.18:28:52
Odpowiedź #16

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Późnym popołudniem na placu przylegającym do Neues Schloss w Stuttgardzie zebrał się tłum oczekujący pojawienia się królewskiej pary.

Wkrótce rozległ się głos: Ihre Majestät Sophie von Württemberg und Seine Majestät Prinz Alexander!

Wtedy też na balkonie pojawiała się para królewska wraz z nowonarodzonymi dziećmi. Na widok monarchów lud zaczął wiwatować i wykrzykiwać: Lang lebe das Königspaar! Lang lebe Prinz Karl Alexander! Lang lebe Prinzessin Olga Alexandra!


Po zaprezentowaniu się rodzina królewska machała do wiwatujących na ich cześć poddanych. W całym królestwie lud radował się z narodzin następców. 

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
11 Wrzesień, 2022, godz.19:54:33
Odpowiedź #17

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Moje najserdeczniejsze gratulacje.  :D
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
12 Wrzesień, 2022, godz.13:01:50
Odpowiedź #18

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Ja też składam najserdeczniejsze gratulację
Zapisane
12 Wrzesień, 2022, godz.14:10:02
Odpowiedź #19

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
O, mój imiennik. ;D Serdecznie gratuluję.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
13 Wrzesień, 2022, godz.18:52:34
Odpowiedź #20

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Bardzo dziękuję za gratulacje. To chyba była najwyższa pora. 

Cytat: Karl von Wettin
O, mój imiennik. ;D Serdecznie gratuluję.

A to ci zbieg okoliczności!  ;D
Imiona małego księcia dziedziczne po przodkach, natomiast z córką trochę inaczej w kwestii imion.

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
14 Wrzesień, 2022, godz.13:31:32
Odpowiedź #21

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Wasza Królewska Mość jest piękną i młoda kobietą,
Więc nie rozumiem stwierdzenia

To chyba była najwyższa pora
Zapisane
14 Wrzesień, 2022, godz.16:04:30
Odpowiedź #22

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Cytuj
Wasza Królewska Mość jest piękną i młoda kobietą,
Więc nie rozumiem stwierdzenia

To chyba była najwyższa pora

Przyznam, że się trochę zawstydziłam.  :-[
Trzeba było się pospieszyć, bo lata lecą u nas szybko!  :D

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
15 Wrzesień, 2022, godz.00:22:33
Odpowiedź #23

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
To zatrzymajmy lata
Zapisane
15 Wrzesień, 2022, godz.08:15:39
Odpowiedź #24

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
W Santerze chyba tak jest lub będzie że od pewnego roku znacznie się liczenie według normalnego kalendarza. Jeśli u nas to miałoby być to poczekał bym  co najmniej do 1918 roku.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
15 Wrzesień, 2022, godz.11:40:39
Odpowiedź #25

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
W Santerze chyba tak jest lub będzie że od pewnego roku znacznie się liczenie według normalnego kalendarza. Jeśli u nas to miałoby być to poczekał bym  co najmniej do 1918 roku.
Ja bym poczekał do 1924, to będzie za 2 lata. I wtedy data miesięczna czyli nasza roczna będzie taka jak jest w realu. Ewentualnie na nowym forum, przejdźmy  na nowy system kalendarz
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
15 Wrzesień, 2022, godz.15:46:36
Odpowiedź #26

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Ale jak będziemy czekać dwa lata to postarzejemy się o 24 lata. To dużo. Chyba że przyjmujemy, że latka lecą a jesteśmy zawsze młodzi
Zapisane
15 Wrzesień, 2022, godz.21:03:57
Odpowiedź #27

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Ale jak będziemy czekać dwa lata to postarzejemy się o 24 lata. To dużo. Chyba że przyjmujemy, że latka lecą a jesteśmy zawsze młodzi
To mówię, możemy zrobić, tak, że już na nowym forum, będzie data taka jak w realu ale o 100 lat wcześniej. Czyli będziemy wtedy już w XX wieku, i będzie wtedy jeszcze 1922 rok. Będzie to już nieco alternatywna rzeczywistość, bo w historii, wtedy nie było już Cesarstwa lecz były Niemcy, ale to nieważne. Jesteśmy mikronacją, a nie kseronacją, lub jakąś inscenizacją Wikipedii. Jesteśmy mikronacją! Bylibyśmy wtedy tak jak jest Edelweiss, MAW, czy inne kraje.

Wiem, że czekanie 24 lat, (czyli realnych 2 lat,) aby naszym kalendarzem dogonić realny kalendarz jest trudne i mozolne, może nudne, może wydaje się trudne, lecz gdyby nie to, to pewnie byśmy żyli i dalej kontynuowali aż by do tego doszło. Wtedy na pewno podniósłbym sprawę, że skoro się lata wyrównały to już nie idźmy dalej i zmieńmy kalendarz. Jednak skoro sprawa wypływa już teraz to proponuję od nowego forum, od nowego rozdziału naszej mikronacji, naszego państwa mieć i też nowy kalendarz, nowy system dat. Czyli realny dzień odpowiada wirtualnemu. Gorzej z narracją, jednak na to należałoby przymknąć oko i postarać się jakoś tak opisywać i tak robić posty, aby było dobrze. Może dal narracji, ktoś uzna, że minęło więcej niż dzień, może ktoś przez kilka dni, będzie pisał i tworzył narracje tylko z jednego dnia.. Będzie różnie, ale będzie dobrze.

Ostatnią kwestią będzie kwestia postarzenia się, przynajmniej narracyjnego naszych postaci. Proponuję aby od nowego forum była nowa data a nie od teraz, bo ciągle jeszcze ja z moją v-małżonką planujemy mieć dzieci i planuję prowadzić w związku z tym narrację. Przeniesienie nas od razu o 24 lata do przodu trochę by mi to skomplikowało, bo musiałbym nagle coś trwożyć nowego, ale pisząc jakby w czasie przeszłym. Dlatego chcę od nowego forum, nowy czas. A teraz zostańmy przy tym. Co zaś tyczy się starzenia. Nawet narracyjnie będąc starszymi jesteśmy realnie i w wymiarze wirtualnym nie narracyjnym, tymi samymi ludźmi, choć lata narracyjnie lecą. Nie zmieniamy jakoś mocno, awatarów. Ja co prawda mam już taki, który wybrałbym jako bardzo stary mikronauta, ale jednak nadal czuję się dość młodo, raptem 4 lata stażu, dlatego teraz jeszcze nie zmienię i się nie postarzę. Narracyjnie jak najbardziej dodam sobie i mej rodzinie te 24 lata, ale to na nowym forum już po zmianie. Narracyjnie będzie to z korzyścią, bo będę mógł wydać córki. Zaś innym władcom, dynastiom radzę już teraz póki czas leci szybko zakładać rodziny i rozbudowywać swą dynastię, bo potem, przynajmniej w teorii jeśli trzymać się czasu, trzeba by czekać realnie około 9 miesięcy aby pojawił się jakiś bobas. To oczywiście duże uproszczenie.

Sprawa zmian kalendarza ma swe plusy i minusy narracyjne, jednak jeśli miałaby zajść, to polecam dopiero od nowego rozdziału, od nowego forum. Wtedy jak najbardziej polecam, akceptuję i popieram.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
16 Wrzesień, 2022, godz.00:00:51
Odpowiedź #28

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Ja proponuję, aby dotrwać do 1900 miesiącami, a potem iść dzień za dniem lub 1stycznia 2023 u nas będzie 1 stycznia 1900
Zapisane
16 Wrzesień, 2022, godz.07:32:49
Odpowiedź #29

Karl Friedrich von Wittelsbach

  • Obywatel
  • Wiadomości: 431
    • Zobacz profil
A na kiedy jest planowane jest otwarcie nowego forum?
JKW Karl Friedrich von Wittelsbach  
Król Senior Bawarii
Książę Lippe
Feldmarschall Wojsk Lądowych Armii Cesarstwa Niemieckiego
Zapisane

 


09 Maj, 2024, godz.21:19:10 Top
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
wilczerp reallife grotasmierci rr214 orchid-ore