Go Bottom
  • Witaj Gość

Autor Wątek: Bieżące wydarzenia  (Przeczytany 1779 razy)

28 Maj, 2022, godz.21:50:05
Odpowiedź #15

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Co to są wojska lotnicze? ;D
https://youtu.be/JaobRjYdhPo?t=2

A tak na serio to jest to jednostka nieco wyprzedzająca czas, dlatego póki co nie będzie mieć pełnego wyposażenia. Jednak nieuchronnie zbliżamy się do lat 90 XIX wieku a następnie do XX i trzeba będzie myśleć o sterowcach i myśliwcach, bombowcach.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
28 Maj, 2022, godz.22:40:54
Odpowiedź #16

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Coś tak potężnego to chyba powinno zostać na poziomie federalnym...
Co do pociągów pancernych to się zatanawiam.
Poza tym to Wasza Wielkoksiążęca Mość utworzył nowe oddziały, jak dobrze liczę to ze dwa pułki, a mnie cesarz dwóch batalionów odmówił. Protestuję.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
29 Maj, 2022, godz.01:21:56
Odpowiedź #17

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Coś tak potężnego to chyba powinno zostać na poziomie federalnym...
Co do pociągów pancernych to się zatanawiam.
Poza tym to Wasza Wielkoksiążęca Mość utworzył nowe oddziały, jak dobrze liczę to ze dwa pułki, a mnie cesarz dwóch batalionów odmówił. Protestuję.
Co jest tak potężne? (Przepraszam nie zrozumiałem...  :-[)
Pociągi miała także Saksonia... Polecam poczytać na wiki.
O jakie oddziały chodzi? Co do wielkości, rozmiaru i nazewnictwa opierałem się o polską i niemiecką Wikipedię, własne obliczenia, a także inne strony internetowe.
Poza tym zerkałem do innych Krajów Cesarstwa aby porównać Armie i ich wielkości i zrobiłem odpowiednio mniejszą Armię Badenii. Co zaś by sie tyczyło Saksonii to raczej obowiązkowe, naturalne jest że musi mieć ona większą armię, gdyż jest większa. Do tego dochodzą księstwa i myślę, że raczej powinien król móc utworzyć dodatkowe pułki jeśli potrzeba.
(Czy te dwa bataliony, to nie miały być w Togolandzie? Bo jeśli tak, no to może tam nie potrzeba aż tylu...)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
29 Maj, 2022, godz.08:07:16
Odpowiedź #18

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Miałem na myśli lotnictwo. Te dwa bataliony to batalion telegraficzny i km które chciałem utworzyć aby oba korpusy  wyglądały tak samo.
Co do pociągów to próbowałem znaleźć coś ale mi się nie udało.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
29 Maj, 2022, godz.11:33:39
Odpowiedź #19

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Miałem na myśli lotnictwo. Te dwa bataliony to batalion telegraficzny i km które chciałem utworzyć aby oba korpusy  wyglądały tak samo.
Co do pociągów to próbowałem znaleźć coś ale mi się nie udało.
Jak pisałem, nie użyję samolotów Fokker przed datą ich faktycznego historycznego oblotu czyli około 1912 można by zacząć szkolić załogi aby dopiero koło 1914 móc tworzyć i szkolić na Fokkerach bojowych. To obiecuję.
Co do korpusów i batalionów, należy pomówić z Cesarzem. Raczej dwa bataliony nie są zbyt dużymi i spokojnie Cesarz powinien sie zgodzić, w końcu nie chcemy chyba być brani jako kseronacja która tylko kopiuje historyczne państwo, dajmy też coś od siebie i twórzmy nową historię państwa niemieckiego.!

A co do pociagów:
12 Saksoński Batalion Taborowy – Drezno, Bischofswerda, sformowany 1 października 1849
19 Batalion Taborowy (2 Saksoński) – Lipsk, sformowany 1 października 1899
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bataliony_taborowe_Cesarstwa_Niemieckiego
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
29 Maj, 2022, godz.20:35:29
Odpowiedź #20

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
To są bataliony zaopatrzenia. O pociągach pancernych coś ktoś ma? Na pewno pamiętam że w Stanach już były w czasie wojny secesyjnej. Co do Niemiec to nawet w okresie Wielkiej Wojny się nie orientuję.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
29 Maj, 2022, godz.21:54:49
Odpowiedź #21

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
To są bataliony zaopatrzenia. O pociągach pancernych coś ktoś ma? Na pewno pamiętam że w Stanach już były w czasie wojny secesyjnej. Co do Niemiec to nawet w okresie Wielkiej Wojny się nie orientuję.
Zdaje mi się, że były tam pociągi pancerne. I na pewno Prusy i Saksonia je miały na froncie wschodnim, gdzie Armie Niemiec, Austrii i Rosji używały ich w dużych ilościach. Proszę spojrzeć na bitwy frontu wschodniego. Na pewne będą pociągi jako wsparcie.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
03 Czerwiec, 2022, godz.16:20:41
Odpowiedź #22

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Dwór Wielkoksiążęcy ogłosił datę ślubu Księcia Fryderyka Badeńskiego z Landgrafianką Karoliną Heską. Uroczystości odbędą się w niedzielę 5 czerwca 1885 roku w Fryburskiej Katedrze. Wydarzenie to pobudza całą Badenię oraz Hesję. Rozpoczęły się oficjalne przygotowania do ceremonii. Ludzie żywo komentują poczynienia władcy oraz przebieg przygotowań. Ślub i wesele oraz ich koszty stały się jednym z tematów publicznej dyskusji i zaczęły wywoływać różne emocje i reakcje, dlatego też Wielki Książę zaprosił przywódców partii politycznych zasiadających w badeńskim parlamencie aby porozmawiać z nimi na te tematy. Po rozmowach Książę wydał oświadczenie zawierające zapewnienie iż za uroczystości ślubne oraz weselne zapłaci ze swego rachunku bankowego. Decyzja ta została przyjęta z radością i entuzjazmem obywateli, podatników, którzy chwalili swego władcę.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
04 Czerwiec, 2022, godz.00:16:43
Odpowiedź #23

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Na biurko Wielkiego Księcia trafiła cała dokumentacja odnośnie Afryki. Władca po zapoznaniu się z nią, przekazał dokumenty rządowi aby ten również się z nimi zapoznał. Wnioski i decyzja była jednomyślna; "Kamerun nadaje się na kolonię niemiecką, Badenia przejmie Kamerun." Zaczęto zatem powoli przygotowywać i organizować III wyprawę do Kamerunu.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
05 Czerwiec, 2022, godz.23:40:16
Odpowiedź #24

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
5 czerwca odbył się w Fryburskiej Katedrze Najświętszej Maryi Panny ślub Jego Wielkoksiążęce Mości Fryderyka Badeńskiego i Karoliny Heskiej. Po ceremonii ślubnej odbyła się intronizacja małżonki Wielkiego księcia, na Księżną Badenii. Po uroczystościach kościelnych młoda para udała się książęcym powozem do Rezydencji Książęcej w Karlsruhe. Tam w Residenz des Großherzogs odbyło sie huczne wesele, na którym pośród gości spotkać można było Jego Cesarską Mość Augusta, Jego Królewską Mość Karla, Jej Królewską Mość Sophie oraz wielu innych książąt, arystokratów, szlachciców, dygnitarzy, dyplomatów, wysokich ranga urzędników etc.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
16 Czerwiec, 2022, godz.11:30:28
Odpowiedź #25

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Jego Wielkoksiążęca Mość chcąc rozkręcić badeńską gospodarkę, wpadł na pomysł aby powstała jedna, wspólna, prawna Niemiecka Unia Gospodarcza. W jej skład miały by wchodzić kraje niemieckie oraz kolonie. Na jej mocy utworzony został wspólny rynek oparty na swobodnym przepływie: towarów, ludzi, usług, kapitału. Zniesiono by opłaty i cła. Pomysł został przedłożony przez Księcia Rządowi Wielkiego Księstwa Badenii. Ministrowie byli zachwyceni i zaraz zabrali się za konstrukcję traktatu.

Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
19 Czerwiec, 2022, godz.20:32:29
Odpowiedź #26

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
W związku z niebezpieczeństwem rozprzestrzenienia się rewolucji do Badenii oraz w skutek zabicia kilku żołnierzy badeńskich oraz cywilów, Jego Wielkoksiążęca Mość zwołał tajne posiedzenie rządu, a także nagłe, ekstraordynaryjne posiedzenie Landtagu.

Jego Wielkoksiążęca Mość Friedrich I. von Baden postawił w stan gotowości Wojsko Badenii.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
23 Czerwiec, 2022, godz.13:23:50
Odpowiedź #27

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Bardzo smutna wieść rozeszła się po całym Cesarstwie. Po długiej i męczącej chorobie do domu Pana odszedł Jego Ekscelencja Arcybiskup Lothar von Kübel, Arcybiskup Fryburga. Kondolencje zaczęły napływać z całego Cesarstwa oraz z Rzymu. Ojciec Święty Leon XIII przesłał do Jego Wielkoksiążęcej Mości a także całej Archidiecezji Fryburskiej list papieski z kondolencjami. Niedługo odbędzie się pogrzeb byłego pasterza Wielkiego Księstwa Badenii, a także nominacja i ingres nowego. JE Lothar von Kubel requiescat in pace !
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
23 Czerwiec, 2022, godz.14:08:43
Odpowiedź #28

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Moje kondolencje.  :'(
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
23 Czerwiec, 2022, godz.16:29:12
Odpowiedź #29

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane

 


18 Maj, 2024, godz.17:50:59 Top
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
serwerszybcyiwsciekli faon wojownicy-nocy for-the-win tarot