Go Bottom
  • Witaj Gość

Autor Wątek: Bieżące wydarzenia  (Przeczytany 1782 razy)

24 Czerwiec, 2022, godz.08:53:27
Odpowiedź #30

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Moje wyrazy współczucia
Zapisane
24 Czerwiec, 2022, godz.14:05:39
Odpowiedź #31

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
24 Czerwiec, 2022, godz.23:50:04
Odpowiedź #32

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Dziś w całej Badenii odbywały się zakończenia roku szkolnego. Z tej okazji Jego Wielkoksiążęca Mość Fryderyk Badeński również udał się do jednej ze Szkół Elementarnych, aby wziąć udział w zakończeniu, spotkać się z dziećmi i ich rodzicami, oraz nauczycielami. Akcja ta była niezwykła, dzieci się tego nie spodziewały, a obecność monarchy wpłynęła dodatnio na jego wizerunek, który uległ ociepleniu, a także pozytywnie na sytuację i pozycję szkolnictwa w Badenii.
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.14:08:28
Odpowiedź #33

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
W Badenii rok szkolny kończy się w październiku? :D
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.14:30:45
Odpowiedź #34

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Według moich wyliczeń wychodzi, że to było we wrześniu.  ;D

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.14:33:21
Odpowiedź #35

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Patrzyłem na kalendarz na stronie Santery i on wskazywał na okolice 10 października. ;)
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.15:19:44
Odpowiedź #36

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Ciekawe...
Tydzień to u nas 3 miesiące, więc wychodzi, że dziś jest koniec września. Jutro zaczyna się październik w takim razie.

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.16:12:00
Odpowiedź #37

Karl von Wettin

  • Król Saksonii
  • Wiadomości: 1051
    • Zobacz profil
Nie da się idealnie podzielić 30/31 dni tak żeby uzyskać równej długości miesiące (wychodzi 2,5 albo w przybliżeniu 2,6 dnia na miesiąc) więc wychodzą dwudniowe i trzydniowe.
Karl August,
v G.G. König von Sachsen,
Großherzog von Sachsen-Weimar-Eisenach,
Herzog von Sachsen-Altenburg, Sachsen-Coburg-Gotha und Sachsen-Meiningen,
Fürst von Waldenburg
Markgraf von Oberlausitz, Landgraf von Thüringen
Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.17:23:05
Odpowiedź #38

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Jako, że co miesiąc jest nowy rok, to nie chciałem już tak się rozpisywać aby w każdym miesiącu zaczynać i kończyć. I podobnie jak w sprawach kalendarza liturgicznego, tak i w tym szkolnym uznałem za właściwe aby posłużyć się realnym kalendarzem. Czasem trzeba tak podziałać jakby na dwóch płaszczyznach narracji. Czasem opłaca się aby miesiąc upłynął w dwa dni, ale czasem lepiej aby to jednak minął realny rok, realna data. :) ;)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.17:39:50
Odpowiedź #39

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Dlatego nie ja wpisuje tylko rok, chyba że zaczniemy stosować pomysł Królestwa Santery, będziemy rozpisywać każdy rok co do dnia
Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.19:11:00
Odpowiedź #40

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Dlatego nie ja wpisuje tylko rok, chyba że zaczniemy stosować pomysł Królestwa Santery, będziemy rozpisywać każdy rok co do dnia
Nie trzeba. Tak jak jest jest dobrze. Dla spraw wojskowych, czy podróży typu statkiem umownie po dwóch trzech dniach okręty dopływają do kolonii w Kamerunie po narracyjnym miesiącu. Na wschodnie wybrzeże potrzeba trochę więcej czasu. Myślę, że dwa miesiące czyli jakoś 5-6 dni. Zaś w reszcie przypadków jak kto woli. Dla mnie tak jak jest jest dobrze.  :)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.19:17:35
Odpowiedź #41

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Kalendarz Santerski zrobił na mnie potężne wrażenie. Pierwszy raz widzę tak rozpisany kalendarz.

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.19:55:01
Odpowiedź #42

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Na mnie też zrobił wrażenie Wasza Królewska Mość
Zapisane
26 Czerwiec, 2022, godz.20:54:45
Odpowiedź #43

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Zgadzam się z Wielkim Księciem.
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
16 Lipiec, 2022, godz.13:37:37
Odpowiedź #44

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Dzisiaj we Fryburskiej Katedrze odbył się chrzest pierworodnego syna Jego Wielkoksiążęcej Mości Fryderyka Badeńskiego, oraz Jej Wielkoksiążęcej Mości Karoliny Heskiej. Gdy cała ceremonia wraz z mszą zakończyła się a szczęśliwi rodzice wraz z chrzestnymi wyszli przed obiekt rozległy się wrzawa, vivaty, krzyki radości. Cała Badenia była uradowana i pogrążona w weselu. Po ceremonii chrztu monarchowie udali się na monarszy bal w stolicy.

Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane

 


18 Maj, 2024, godz.19:50:58 Top
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
nowewienislawowo tarot pytamy naszawiara bratnica