Go Bottom
  • Witaj Gość

Autor Wątek: Wniosek  (Przeczytany 576 razy)

20 Czerwiec, 2022, godz.17:03:55

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Wasza Cesarska Mość,

Składam do Was wniosek o potwierdzenie, że jestem żyjącym członkiem rodu książąt Wittelsbach, oraz jeśli to możliwe, że jestem prawowitym dziedzicem tronu Królestwa Bawarii. Na potwierdzenie mojego wniosku, jako jego umotywowanie, zaręczam, że jestem synem Maksymiliana II Józefa Wittelsbacha oraz jego żony Marii Fryderyki Pruskiej, moim braćmi byli obaleni Królowie Bawarii Ludwik II i Otto I. Będę bardzo wdzięczny za pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

Z rewerencją,
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
20 Czerwiec, 2022, godz.17:15:34
Odpowiedź #1

Friedrich von Baden

  • Jego Wielkoksiążęca Mość
  • Wiadomości: 1507
    • Zobacz profil
Ja, Wielki książę Badenii, Fryderyk I, popieram wniosek Czcigodnego Pana.  :D ;)
Powodzenia w Bawarii, liczę, że jeśli zostałby Pan Królem tego Królestwa to zrobilibyśmy wiele interesów, biznesów, wiele współprac.  ;D :) ;)
Friedrich I. Großherzog von Baden,
Herzog von Zähringen, Herzog in Schwaben, Fürst zu Fürstenberg, Fürst zu Leiningen, Fürst zu Bonndorf,
Markgraf von Baden-Durlach und Hochberg, Pfalzgraf bei Rhein, Landgraf im Breisgau, zu Sausenberg und in der Ortenau usw.

Zapisane
20 Czerwiec, 2022, godz.17:21:24
Odpowiedź #2

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Ja, Wielki książę Badenii, Fryderyk I, popieram wniosek Czcigodnego Pana.  :D ;)
Powodzenia w Bawarii, liczę, że jeśli zostałby Pan Królem tego Królestwa to zrobilibyśmy wiele interesów, biznesów, wiele współprac.  ;D :) ;)
Dziękuję.
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
20 Czerwiec, 2022, godz.20:17:17
Odpowiedź #3

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
 Wniosek został przyjęty do rozpatrzenia
Zapisane
20 Czerwiec, 2022, godz.20:27:53
Odpowiedź #4

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Wniosek został przyjęty do rozpatrzenia
Dziękuję, rozumiem. Ku Chwale Cesarstwa!  :D
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
24 Czerwiec, 2022, godz.21:26:36
Odpowiedź #5

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Wasza Cesarska Mość, czy jako nowy władca Bawarii mogę otrzymać również władzę i zwierzchnictwo nad kolonią Afryka Południowo-Zachodnia tak jak to miał mój poprzednik?
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
24 Czerwiec, 2022, godz.21:31:14
Odpowiedź #6

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
Po koronacji Książę będzie mógł sobie przyznać zwierzchnictwo. Chyba, że jako elekt książę przyzna sobie prawo. Dlatego jak najszybciej koronacja potrzebna.  ;D

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
24 Czerwiec, 2022, godz.21:36:26
Odpowiedź #7

Maximilian Wittelsbach

  • Król Bawarii
  • Wiadomości: 433
    • Zobacz profil
Po koronacji Książę będzie mógł sobie przyznać zwierzchnictwo. Chyba, że jako elekt książę przyzna sobie prawo. Dlatego jak najszybciej koronacja potrzebna.  ;D
Do tego potrzebuję jeszcze odebrania przysięgi wierności wojska, poparcia parlamentu i mogę zaczynać. Nie chcę bowiem abym wyglądał jak Wittelsbach, który został narzucony Bawarii przez Prusy, czy Cesarza. Zajmuję sie tymi rzeczami na bieżąco.

Jednak myślałem, że to cesarz w Dekrecie swym decyduje do kogo kolonia należy i kto może dawać gubernatora itd. Ale może się myliłem, więc dziękuję za wyprowadzenie z błędu. :D ;)
Maximilian III., von Gottes gnaden König von Bayern, Pfalzgraf bei Rhein, Herzog von Bayern, Franken, und in Schwaben

Zapisane
24 Czerwiec, 2022, godz.21:43:36
Odpowiedź #8

Sophie von Württemberg

  • Królowa Wirtembergii
  • Wiadomości: 527
    • Zobacz profil
O ile dobrze pamiętam Cesarz wydaje dekret, w którym zezwala monarsze danego państwa mianować gubernatorów. Wcześniej już zostało ustalone, która kolonia przynależy do danego Królestwa. Wojsko złoży przysięgę Królowi po koronacji. (u mnie bynajmniej tak było)

Jej Królewska Mość Z łaski Boga Królowa Wirtembergii, Księżna Urach, Wirtembergii-Weiltingen, Wirtembergii-Neuenstadt, Wirtembergii-Neuenbürg, Hrabina Wirtembergii, Wirtembergii-Stuttgart, Wirtembergii-Mömpelgard.
 
Zapisane
24 Czerwiec, 2022, godz.22:32:47
Odpowiedź #9

August von Hohenzollern

  • Jego Cesarska Mość
  • Wiadomości: 2413
    • Zobacz profil
Tak dobrze Wasza Królewska Mość pamięta.
Natomiast do czasu koronacji
, Ani wojsko, ani parlament nie mogą złożyć przysięgi , skaldaja ja tylko przed królem
Zapisane

 


18 Maj, 2024, godz.20:43:10 Top
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
tarot nowewienislawowo naszawiara faon for-the-win